Speciální dveře

Protipožární dveře

Dodáváme jednokřídlové a dvoukřídlové požární dveře:

 • PYROBOARD – plné
 • PYROPANE – částečně prosklené
 • PYROGLASS – celoprosklené

Jednokřídlové protipožární dveře

Požární dveře se vždy označují štítkem, na kterém je uvedeno kritérium požární odolnosti, které splňují a časová hodnota, druh konstrukce, zda se jedná o dveře kouřotěsné a je-li osazen na dveřích dveřní zavírač. Označení potom může vypadat následovně EI-SC 30 DP3 nebo EW-SC 30 DP3, kde jednotlivé symboly znamenají:

 • EI dveře bránící šíření požáru
 • EW dveře omezující šíření požáru
 • S dveře kouřotěsné
 • C dveře osazené dveřním zavíračem

Hodnota 30 je hodnota požární odolnosti v minutách.

Naše PROTIPOŽÁRNÍ DVEŘE PYROBOARD (plné), PYROGLASS (prosklené 3/3) či PYROPANE (menší prosklené plochy) mají vždy požární odolnost EI/EW 30 DP3 tzn. splňují obě kritéria požární odolnosti po dobu 30 minut.

Dále nabízíme protipožární dveře kouřotěsné PYROSMOKE (plné), u kterých je v označení doplněno písmeno S. (EI/EW-S 30 DP3).
Všechny naše protipožární dveře mohou být osazeny dveřním zavíračem, v označení dveří tedy přibývá písmeno C (EI/EW-C 30 DP3).


Protihlukové dveře/Zvukotěsné dveře

Dveře, které se označují jako protihlukové nebo jako dveře se zvýšeným hlukovým útlumem jsou takové dveře, u kterých se testuje průchod zvuku a označuje se, kolik decibelů pohltí.

Jsou vhodné do místností s většími nároky na soukromí a klid – do ložnice, dětského pokoje či pracovny. V komerčních prostorách jako jsou školní učebny, nemocniční či hotelové pokoje, dokonce jejich použití ukládají normy.

„Čísla v praxi: šeptání může dosáhnout 10 dB, hučení spotřebičů může být až v hlasitosti 40 dB a napouštění vany až 80 dB.“

Vyrábíme zvukově izolační dveře s hlukovým útlumem 30 dB, 32 dB nebo 36 dB. Vzhledem k tomu, že skleněné či kazetové výplně výrazně propouštějí zvuk, musí být protihlukové dveře vždy plné. Pokud máte zájem o protihlukové dveře, vybírejte z našich modelů dveře, které jsou plné a hladké, příp. s nalepenými rámečky. S ohledem na typ dveří mají nejlepší protihlukové vlastnosti klasické otočné dveře ve falcovém provedení.

Ceny podle úrovně zvukového útlumu:

 • 30 dB – příplatek k ceně dveří 1 300 Kč k výplni děrovaná DTD
 • 32 dB – příplatek k ceně dveří 1 050 Kč k výplni DTD, u bezpečnostních dveří v ceně
 • 36 dB – příplatek k ceně dveří 1 650 Kč k výplni DTD

POZOR! Protihlukové dveře je třeba pojímat komplexně, včetně zárubní, osazených těsnění do ocelové zárubně a prahu nebo padací lišty – obraťte se proto při výběru na naše prodejce, kteří Vám navrhnou komplexní řešení.

 

Klima Dveře

Klima dveře slouží k oddělení místností, které mají rozdílné hodnoty teplot a vlhkostí.

V kategorii Klima nabízíme otočné dveře upravené už při výrobě speciální technologií, která chrání před průnikem vlhkosti do dveří a zabraňuje nežádoucím změnám jejich tvaru.

„Všechny naše interiérové dveře i zárubně splňují základní podmínky klimatické odolnosti.“

KLIMA S I Rozdíl teploty cca do 5°C. Rozdíl relativní vhlkosti cca do 20 %. Základní stupeň KLIMA S I je vhodný pro standardní interiérové dveře. Dveře jsou vyráběny tak, aby odolaly rozdílům teploty mezi oddělenými místnostmi asi 5 °C a rozdílům v relativní vlhkosti až 20 %. Vyrábíme je pro Vás bez příplatku ve všech verzích povrchů a provedení včetně prosklených variant.

KLIMA S I

KLIMA AL II Rozdíl teploty cca do 10°C. Rozdíl relativní vhlkosti cca do 35 %. Stupeň KLIMA AL II je určen pro střední rozdílnost klimatických podmínek, které jsou například v chodbách, koupelnách nebo toaletách, a také v temperovaných místnostech. Tyto dveře zajišťují odolnost vůči teplostním rozdílům do 10 °C a rozdílům v relativní vlhkosti do 30 %. Součástí konstrukce dveří je hliníková fólie, proto je toto provedení možné jen u plných dveří. Vyrábíme je pro Vás v povchových úpravách laminát, laminát reliéf a lakované hladké. Takto upravené dveře není možné m osadit do zárubně, která je obkladem původní kovové zárubně. Příplatek za klimatickou úpravu KLIMA AL II je 1 190 Kč za jedno křídlo dveří.

KLIMA AL II

KLIMA AL III Rozdíl teploty cca do 20 °C. Rozdíl relativní vhlkosti cca do 50 %. Nejvyšší stupeň klimatické odolnosti KLIMA AL III je doporučován využít tam, kde dveře oddělují vytápěný a nevytápěný prostor -například garáže, sklepy, suterény, schodiště či půdy. Zajišťuje odolnost vůči teplotním rozdílům do 20 °C a rozdílům v relativní vlhkosti zhruba do 50 %. Součástí konstrukce dveří je hliníková fólie, proto je toto provedení možné jen u plných dveří. Vyrábíme je pro Vás v povrchovách úpravách laminát, laminát reliéf a lakované hladké. Příplatek za klimatickou úpravu KLIMA AL III je 1 500 Kč za jedno křídlo dveří.

KLIMA AL III

Klima dveře s II. a III. stupněm klimatické odolnosti je možné vyrobit pouze v polodrážkovém (falcovém) provedení. Je také možné vyrobit kombinaci s dalšími speciálními vlastnostmi dveří - bezpečnostní, protipožární či kouřotěsné. Minimální síla stěny je 10 cm. Klima úpravu doporučujeme zejména u bezpečnostních dveří, kde ji nabízíme za zvýhodněnou cenu.

 

Zavoláme Vám zpět

Do políčka zadejte Vaše telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět.

Naše značky

Kontakt


 • Nábřeží Hynka Šlosara 544/2
  268 01 Hořovice
 • +420 774 001 807
  +420 773 641 554
 • horovice@dverehorovice.cz
Prijímáme
Visa
MasterCard
American express
Cirrus