Speciální dveře

Protipožární dveře

Použití protipožárních dveří je často stanovené předpisy – například mezi garáží a obytnou zónou nebo u kotelny jsou podle projektu vyžadovány dveře i zárubně v protipožárním a

případně i kouřotěsném provedení.

Povrchy: laminát, laminát plus, laminát real, lak poulyuretan

Protipožární dveře mají vždy štítek s označením požární odolnosti. Štítek uvádí čas, za který dveře prohoří, druh konstrukce, kouřotěsnost a osazení dveřním zavíračem.

Označení potom může vypadat následovně EI (EW) 30 S C DP3 ⊕,  kde jednotlivé symboly znamenají:

 • EI - dveře bránící šíření požáru
 • EW - dveře omezující šíření požáru
 • 30 - hodnota požární odolnosti v minutách
 • S - dveře kouřotěsné
 • C - dveře s dveřním zavíračem
 • DP3 - křídlo vyrobené z hořlavých materiálů
 • ⊕ = dveře obsahují požární nebo kouřotěsné těsnění (např. zpěňující páska)


 

 

Všechny naše protipožární dveře mohou být osazeny dveřním zavíračem, v označení dveří tedy přibývá písmeno C (EI/EW-C 30 DP3).  

Protipožární dveře - modely 

   Plné                         Alumi Vertik S                  Alumi Vertik L           Alumi Ruby             Alumi Horizon S           Betty P2N

                 

Linie Vertik                   Linie L2                     Linie L4                        Linie Frame  RV2         Linie K3                 Linie Frame R1

                  

Jednotná cena pro dveře 197 a 210 cm  u plných provedení

Primum  AZ                Primum  DZ                  Maxim QZ                  Fénix SZ                 Linie Horizon QZ             Linie Horizon SZ

                    

Standardní protipožární čiré sklo tl.16-17 mm

U prosklených dveří od 198 cm je účtován příplatek 1200,- za větší protipožární sklo.


SKLADEM MÁME K OKAMŽITÉMU ODBĚRU 80 L, 80 P, 90 L A 90 P V DEKORU DUB.


Kouřotěsné dveře 

Stejně jako dveře protipožární, jsou vhodnou volbou pro oddělení prostor, kde je vyšší pravděpodobnost vzniku požáru a kde hrozí vniknutí jedovatého kouře do místnosti.

Kouřotěsné dveře omezují pronikání studeného i teplého kouře až do teploty 200 °C a jsou často kombinovány s dveřmi protipožárními a je možné je osadit pouze do ocelové zárubně. Kouřotěsné dveře mají vždy štítek s označením kouřotěsnosti. Protihlukové dveře

Jsou vhodné do místností s většími nároky na soukromí a klid např.v komerčních prostorách jako jsou školní učebny, nemocniční či hotelové pokoje.

Zvukově izolační dveře dodáváme s hlukovým útlumem 30 dB, 32 dB nebo 36 dB. Vzhledem k tomu, že skleněné či kazetové výplně výrazně propouštějí zvuk, musí být protihlukové dveře vždy plné.

Nejlepší protihlukové vlastnosti mají klasické otočné dveře ve falcovém provedení.

POZOR! Protihlukové dveře je třeba pojímat komplexně, včetně zárubní, osazených těsnění do ocelové zárubně a prahu nebo padací lišty – obraťte se proto při výběru na nás, rádi vám poradíme!


Klima dveře

Klima dveře slouží k oddělení místností, které mají rozdílné hodnoty teplot a vlhkostí.

Dveře upravené už při výrobě speciální technologií, která chrání před průnikem vlhkosti do dveří a zabraňuje nežádoucím změnám jejich tvaru.

KLIMA S I  Rozdíl teploty cca do 5°C. Rozdíl relativní vhlkosti cca do 20 %. Základní stupeň KLIMA S I je vhodný pro standardní interiérové dveře. Dveře jsou vyráběny tak, aby odolaly rozdílům teploty mezi oddělenými místnostmi asi 5 °C a rozdílům v relativní vlhkosti až 20 %. Dodávány bez příplatku ve všech verzích povrchů a provedení včetně prosklených variant.

KLIMA S I

KLIMA AL II Rozdíl teploty cca do 10°C. Rozdíl relativní vhlkosti cca do 35 %. Stupeň KLIMA AL II je určen pro střední rozdílnost klimatických podmínek, které jsou například v chodbách, koupelnách nebo toaletách, a také v temperovaných místnostech. Tyto dveře zajišťují odolnost vůči teplostním rozdílům do 10 °C a rozdílům v relativní vlhkosti do 30 %. Součástí konstrukce dveří je hliníková fólie, proto je toto provedení možné jen u plných dveří. Dodáváme v povchových úpravách laminát, laminát plus a lakované hladké. Takto upravené dveře není možné osadit do obložky ocelové zárubně. 

KLIMA AL II

KLIMA AL III Rozdíl teploty cca do 20 °C. Rozdíl relativní vhlkosti cca do 50 %. Nejvyšší stupeň klimatické odolnosti KLIMA AL III je doporučován využít tam, kde dveře oddělují vytápěný a nevytápěný prostor -například garáže, sklepy, suterény, schodiště či půdy. Zajišťuje odolnost vůči teplotním rozdílům do 20 °C a rozdílům v relativní vlhkosti zhruba do 50 %. Součástí konstrukce dveří je hliníková fólie, proto je toto provedení možné jen u plných dveří. Dodáváme v povrchových úpravách laminát, laminát plus a lakované hladké. 

KLIMA AL III

Klima dveře s II. a III. stupněm klimatické odolnosti je možné vyrobit pouze ve  falcovém provedení. Je také možné vyrobit kombinaci s dalšími speciálními vlastnostmi dveří - bezpečnostní, protipožární či kouřotěsné. Minimální síla stěny je 10 cm. Klima úpravu doporučujeme zejména u bezpečnostních dveří, kde ji nabízíme za zvýhodněnou cenu.

 

Zavoláme Vám zpět

Do políčka zadejte Vaše telefonní číslo a my Vám zavoláme zpět.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním zde vyplněných osobních údajů společností ZL interiér s.r.o. Data jsou určena pouze pro vnitřní účely firmy v rámci kontaktu zákazníka a nebudou poskytnuta třetím stranám.

 
Naše značky

Kontakt


 • Nábřeží Hynka Šlosara 544/2
  268 01 Hořovice
 • +420 774 946 454
 • obchod@dverehorovice.cz
 • Po - Pá 8:00 - 11:30  12:30 - 16:30
Přijímáme
Visa
MasterCard
American express
Cirrus